اطلاعیه شماره ۱ داریا باند

همراهان گرامی
با درود؛

روابط عمومی شرکت داریا، ضمن آرزوی بهروزی و سلامت برای تک تک شما بزرگواران، به عنوان تنها مرجع پاسخگویی به تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود و در راستای شفاف‌سازی اخبار و اطلاعات منتشر شده در رسانه‌های گوناگون و نیز جهت رفع هرگونه ابهام برای جامعه فرهیخته ایرانی پیرامون رویداد معرفی گوشی تلفن همراه هوشمند bond، وظیفه می‌داند تا موارد زیر را به آگاهی عموم برساند:

شرکت داریا، به عنوان برندی قابل اعتماد و با سال‌ها تجربه در صنعت واردات گوشی هوشمند، تبلت‌ و خدمات پس از فروش آن، همواره متعهد به ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان خود، ایجاد شفافیت در خصوص نگرانی‌های احتمالی و ارائه اطلاعات دقیق و صحیح به مصرف‌کنندگان است. لازم به ذکر است که در نقشه استراتژیک شرکت داریا، چشم انداز این شرکت "تحقیق و توسعه در حوزه فن‌آوری‌های نوین" می‌باشد. از این رو، شرکت داریا با سرمایه گذاری بر روی رشد و تربیت نیروی انسانی متخصص و هم‌چنین حمایت مادی و معنوی از فرهنگ و هنر ایران، افتخارآفرینان ملی، بانوان ورزشکار، دانشجویان و نخبگان علمی و دانش‌های بنیادین، بر چشم‌انداز و ماموریت خود پایبند بوده و همواره در تلاش است تا با تأمین و ارائه محصولات و فن‌آوری‌های نوین به مردم عزیز ایران و سایر کشورها، ایشان را در بهبود کیفیت زندگی و برقراری ارتباط مفید با زیست‌بوم‌ها و فن‌آوری‌های نوین جهانی مانند web 3.0 همراهی نماید. هم‌چنین، در راستای رسیدن به اهداف ذکر شده، سرعت عمل و آزادی انتخاب، شرکت داریا تحت هیچ شرایطی از وام بانکی و تسهیلات دولتی و یا بسته های حمایتی استفاده نکرده و نخواهد کرد و همواره استقلال فکری، مالی و عملی خود و شرکای تجاری بین المللی خود را در اولویت اهداف و امور کسب‌وکار قرار داده است.

شرکت داریا، پیش از ارائه‌ توضیحات فنی و بیان مطالب تخصصی، به همراهان خود اطمینان‌ می‌دهد که تنها اطلاعات مندرج در درگاه‌های رسمی اطلاع‌رسانی این شرکت حاوی اهداف داریا و مشخصات اصلی محصول مورد نظر می‌باشد. شایان ذکر است که کلیه فعالان عرصه تولید ابزارهای فن‌آورانه، بر اساس رسالت حرفه‌ای خود و به دور از هرگونه جنجال و حاشیه‌سازی موظف به معرفی ویژگی‌های فنی محصول خود هستند و این امر، پیش‌فرض ورود به چنین کارزار بزرگی است؛ چرا که هر ادعای کذبی در این زمینه، به سرعت از سوی متخصصان مستقل و دست‌اندرکاران فنی چه در ایران و چه در کشورهای دیگر آشکار خواهد شد و از سوی دیگر، شرکت داریا، هیچ‌گاه نیازی به بزرگ‌نمایی و یا پنهان‌کاری در این خصوص نداشته و نخواهد داشت.

محصول حاضر، با نام تجاری Daria bond، حاصل تلاش شبانه‌روزی متخصصین و هزینه‌کرد بالغ بر79،200 نفرساعت در حوزه‌هایی هم‌چون تحقیقات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، طراحی محصول، طراحی صنعتی، امور بازرگانی بین‌المللی و مشارکت با صاحبان علم و دانش تخصصی این صنعت بوده است و بی‌شک انجام آن بدون در نظر گرفتن کوشش و کار تیمی این کارشناسان و نیروی انسانی به دور از انصاف و یا از سر ناآگاهی است؛ چرا که راه ورود به مسیر تولید چنین تجهیزات و فن‌آوری‌هایی، بر هیچ کس بسته نبوده و برخلاف اخبار حاشیه‌ای، امکان و شرایط مساوی هم در گذشته و هم در زمان حال و قطعا در آینده برای همه علاقمندان و سرمایه‌گذاران وجود داشته و دارد.

هم‌چنین بیان این مطلب خالی از لطف نیست که صنعت ارتباطات سیار و اینترنت، مانند صنایع دارویی، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی طبق کنوانسیون‌های پذیرفته‌شده بین‌المللی (لایسنس عمومی D-2 خزانه داری ایالات متحده آمریکا – لینک منبع در انتهای اطلاعیه) مشمول تحریم‌ها بر کشور ایران نبوده و برعکس تصور غالب، فعالیت در این زمینه به هیچ عنوان برای هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی محدودیت و معذوریتی در پی ندارد. شاهد این ادعا نیز توسعه‌ بستر ارتباطی 5G در ایران و ورود انواع گوشی‌های هوشمند با نمایندگی رسمی به بازار است که تحت تاثیر تحریم‌ها قرار نگرفته است و به سادگی در دسترس همگان قرار می‌گیرند.

روابط عمومی شرکت داریا، اکیداً اعلام می‌دارد که سخت افزار گوشی هوشمند bond به هیچ عنوان محصول تولید داخل و بومی محسوب نمی‌شود و با بازطراحی ظاهری و بارگذاری سیستم عامل DariaOS به طور کامل در کشور چین تولید شده ‌است و با برند داریا به بازار ایران و در آینده بسیار نزدیک، در کشورهای حوزه خلیج فارس و شمال قاره آفریقا عرضه خواهد شد. گوشی هوشمند bond توسط یک شرکت OEM/ODM معتبر چینی تولید شده است که هم‌زمان تولید برخی از محصولات برندهای معتبر دیگری را در کارنامه خود دارد. شرکت داریا، اقدامات کنترل کیفی سختگیرانه‌ای را در خصوص کیفیت این محصول انجام داده ‌است و نتایج نهایی کلیه آزمون‌های تخصصی و گواهی‌نامه های بین‌المللی، به داریا تضمین داده است تا با اطمینان، 90 روز ضمانت تعویض، 18 ماه گارانتی (عرف و استاندارد جهانی 12 ماه می‌باشد) حداقل 2 نسخه به‌روزرسانی سیستم عامل و 5 سال به‌روزرسانی بسته‌های امنیتی گوگل را برای گوشی هوشمند bond به خریداران آن در سراسر دنیا ارائه دهد. این تضمین، تعهد داریا را برای ارائه محصولات قابل اعتماد و باکیفیت به مشتریان خود تأیید می‌کند.

نکته دیگری که باید به وضوح به آن پرداخته شود، شیوه ورود این کالا به کشور است؛ برخلاف شایعات که این محصول موجب بروز انحصار در بازار تلفن‌های همراه هوشمند خواهد شد، به آگاهی کلیه هم‌وطنان عزیز می‌رسانیم که شرکت داریا، گوشی هوشمند bond را مانند سایر برندهای مطرح جهانی به طور رسمی وارد کشور می‌کند. این محصول همان‌طور که روی بسته بندی آن نیز درج شده است در کشور چین تولید شده و در نتیجه هرگونه تلاش برای جلوگیری از واردات گوشی‌های هوشمند، به طور طبیعی شامل جلوگیری از واردات گوشی هوشمند bond نیز خواهد شد. ضمناً داریا بر تعهد خود به پایبندی به مقررات تجارت بین المللی و فضای باز رقابتی تأکید دارد و با همان تعرفه‌های مجاز قانونی تمامی محصولات خود را وارد کشور می‌کند.

Daria R&D

DariaOS، سیستم عامل گوشی‌های هوشمند داریا، در سه سال گذشته (شروع از DariaOS 1.0 مبتنی بر اندروید 11) در حال توسعه بوده و قبل از نصب بر روی گوشی هوشمند bond، آزمون‌های بسیاری بالغ بر دو میلیون و هفتصد هزار تست را در بستر Android Compatibility Test Suite (شامل CTS, GTS, STS,VTS) با موفقیت پشت سر گذاشته است؛ گفتنی است که این سیستم عامل هم زمان با رونمایی از محصول bond، به نسخه 4.0 (مبتنی بر اندروید ۱۳) رسیده است و بر روی گوشی هوشمند bond حداقل تا ابتدای DariaOS 7.0 (اندروید 16) قابل به‌روزرسانی بوده و دربرگیرنده تمام اپلیکیشن‌ها و خدمات موبایل (مانند Play Store, Google Map, Gmail و ...) و به‌روزرسانی‌های امنیتی گوگل خواهد بود. ناگفته پیداست که اگر هرگونه نفوذپذیری نرم افزاری یا بدافزاری در این محصول وجود داشت، هرگز از جانب گوگل به عنوان مرجع استاندارد اندروید، تاییدیه CTS و گواهی GMS را اخذ نمی‌کرد؛ بدیهی است که هرگونه تخطی از این تفاهم‌نامه و دستورالعمل (مثل به‌روزرسانی خارج از استانداردهای گوگل و یا عدم به‌روزرسانی بسته‌های امنیتی گوگل) منجر به ابطال این تفاهم‌نامه شده و کلیه گوشی‌های هوشمند فروخته شده داریا در دنیا را از کار خواهد انداخت. لذا، شرکت داریا و محصولات آن همواره متعهد و پایبند به رعایت قوانین و دستورالعمل‌های انتشار برنامه و خدمات گوگل خواهد بود و مباحث غیرکارشناسانه مطرح شده، هم‌چون عدم اطمینان به امنیت این محصول، به‌روزرسانی سیستم عامل دستوری غیر گوگل و یا محدودیت در نصب نرم‌افزار و ... به مثابه زیر سوال بردن پلتفرم سایر گوشی‌های مبتنی بر اندروید موجود در بازار ایران و جهان و ناشی از عدم آگاهی از مبانی اصولی فن‌آوری در این صنعت خواهد بود.

درپایان ضمن تأکید بر تعهد همیشگی شرکت داریا مبنی بر پاسخگویی و شفاف‌سازی اعلام می‌دارد که این شرکت ضمن احترام به حقوق مصرف‌کنندگان و حریم شخصی ایشان و با در نظر گرفتن حساسیت‌های اجتماعی و سیاسی پا به عرصه رقابت جهانی گذاشته است و در تداوم این مسیر از کلیه انتقادات سازنده و همراهی بزرگان صنعت استقبال خواهد کرد.

با تشکر و احترام
داریا