ژست های حرکتی برای اندروید

کارایی ژست های حرکتی یا Hand gesture operations در موبایل برای سیستم عامل اندروید چیست؟

مطمئنا دسترسی راحت به بعضی از ویژگی‌های گوشی یا دیگر تنظیمات بسیار برای کاربران اهمیت دارد، به همین خاطر گزینه ژست های حرکتی در قسمت تنظیمات گوشی سامسونگ برای کاربران در نظر گرفته شده که البته از اندروید 11 به بعد این گزینه به گزینه Motions and gestures  یا حرکات و اشاره ها تغیر نام پیدا کرد؛ که البته در پاراگراف‌های بعدی به توضیحات بیشتر درباره‌ی گزینه‌های این قسمت از تنظیمات خواهیم پرداخت.

با Motions and gestures چه تنظیماتی را در گوشی می‌توانیم تغییر دهیم؟

برای دسترسی به گزینه حرکات و اشاره‌ها باید از قسمت تنظیمات/ گزینه ویژگی‌های پیشرفته/ گزینه حرکات و اشاره‌ها را انتخاب کنید؛ زمانیکه وارد این قسمت می‌شوید با گزینه‌های مختلفی مواجه می‌شوید که به بررسی آنها در این بخش می‌پردازیم:

با فعال کردن این گزینه؛ وقتی تلفن خود را بر میدارید صفحه گوشی روشن می‌شود.

Lift to wake

 

وقتی دو ضربه بر روی صفحه بزنید، صفحه روشن می‌شود.

 

Double tap to turn on screen

 

اگر بر روی یک قسمت خالی از صفحه اصلی یا صفحه قفل، دوبار ضربه بزنید صفحه خاموش می‌شود.

 

Double tap to turn off screen

 

وقتی به صفحه نمایش نگاه می‌کنید؛ با استفاده از دوربین جلو، چهره شما را شناسایی می‌کند و صفحه را روشن نگه می‌دارد.

Keep screen on while viewing

 

وقتی این گزینه را فعال کنید، بعد از یک تماس یا پیام بی پاسخ؛ اگر تلفن را بردارید، می‌لرزد.

Alert when phone picked up

 

 

با قرار دادن دست بر روی صفحه نمایش یا برگرداندن تلفن، زنگ‌های هشدار و تماس‌های ورودی بی صدا می‌شوند.

 

Mute with gestures

 

برای عکس گرفتن از صفحه، لبه دست خود را در عرض صفحه بکشید.

 

Palm swipe to capture

 

 

معرفی برنامه‌های کاربردی و تنظیمات مربوط به میانبرهای دسترسی سریع در اندروید

در قسمت قبلی به تنظیماتی اشاره کردیم که می‌توانید با آن با قسمتی از ویژگی‌های مختلف گوشی خود آشنا شوید تا ویژگی‌هایی که با آنها راحت‌تر هستید را بیابید و آنها را خاموش یا روشن کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر روی تلفن همراه خود داشته باشید. در ادامه‌ی این بخش به معرفی تنظیمات و برنامه‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آنها می‌توانید تجربه لذت‌بخش‌تری از دستگاه خود داشته باشید.

برنامه‌هایی که قابلیت دسترسی سریع به تنظیمات در سیستم عامل اندروید را دارند

 اگر تمایل به دسترسی سریع‌تر و راحت‌تر به برخی از تنظیمات داشته باشید می‌توانید از بخش تنظیمات/ گزینه‌ی قابلیت دسترسی/ گزینه‌ی تنظیمات پیشرفته/ گزینه‌ی دکمه‌ی قابلیت دسترسی و در قسمت انتخاب عملکردها می‌توانید مواردی را اضافه کنید که برای شما کاربرد بیشتری دارد و در قسمت آخر باید مکان دکمه‌ی قابلیت دسترسی را یا در نوار پیمایش یا شناور بودن روی سایر برنامه‌ها انتخاب کنید. باید این مورد را در نظر بگیرید که یکسری برنامه‌ها نیز برای دسترسی به تنظیمات سریع برای اندروید وجود دارد که برنامه‌ی Ant Teck Quick Settings Pro و برنامه‌ی Toucher Pro از این دسته از این برنامه‌ها هستند.

برنامه‌ی کنترل گوشی با حرکت دست

سیستم عامل اندروید با توجه به اینکه امکان دسترسی راحت و سریع به تنظیمات و دیگر ویژگی‌های گوشی را به وجود می‌آورد از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های گوشی در دنیا می‌باشد. در این راستا؛ با دانلود برخی از برنامه‌ها مانند Full Screen Gestures  به کاربران کمک می‌کند که انواع حرکت دست برروی صفحه نمایش را شخصی سازی کنند. از ویژگی‌های مهم این اپلیکیشن می‌توان به امکان افزایش و کاهش صدا، دسترسی به منوی تنظیمات، گرفتن اسکرین شات و اجرا کردن برنامه‌های دلخواه اشاره کرد.

دانلود برنامه‌های مختلف برای جسچرها در اندروید

با توجه به اهمیت بالای استفاده از جسچرهای مختلف برای کاربران، برنامه‌های متفاوتی در گوگل پلی امکان دانلود را دارد. چند نمونه از این برنامه‌ها مربوط به Navigation و Edge  است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی بابت دانلود این برنامه‌ها با ما همراه باشید.

چگونگی دانلود برنامه fluid navigation gestures

برنامه‌ی جسچرهای ناوبری از مفهوم Breccia الهام گرفته است که با استفاده از این برنامه می‌توانید با ظاهر جدید به تلفن خود دهید. این برنامه این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا در 2 حالت سوایپ سریع و نگه داشتن ده‌ها مورد (عملکرد) ناوبری را تنها با یک حرکت انجام دهند. این برنامه کمک می‌کند که برای انجام دستورات صادر شده توسط شما؛ زمان صرف شده به حداقل برسد.

لینک دانلود برنامه از گوگل پلی https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid&hl=en&gl=US

دانلود برنامه edge gestures

با استفاده از این برنامه می‌توانید با یک حرکت ساده بر روی لبه‌ی صفحه نمایش خود دستورات خود را به سرعت اجراکنید. از انواع مختلف جسچرها مانند: Pie/ Tap/ Double Tap/ Long Press/ Swipe and Hold/ Pull and Side  پشتیبانی می‌کند.

اقداماتی که در این برنامه پشتیبانی شده است:

  • راه اندازی یک برنامه یا میانبر
  • کلید نرم‌افزار: بازگشت، خانه و برنامه‌های اخیر.

 لینک دانلود برنامه از گوگل پلی https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.edgegestures&hl=en&gl=US

 

دانلود برنامه navigation gestures

نوار ناوبری یکی از مهم‌ترین قسمت‌های گوشی‌های هوشمند است که به واسطه‌ی آن می‌توانید به هر قسمت از دستگاه‌تان دسترسی پیدا کنید. از ویژگی‌های مهم این برنامه می‌توان به امکان شخصی سازی و ایجاد میانبر نوار ناو بری، دسترسی به میانبرهای حرکتی مختلف و سرعت بالا در اجرای کارها؛ اشاره کرد.

لینک دانلود برنامه از گوگل پلی

https://play.google.com/store/apps/details?id=navigation.gestures.swipe.buttons.control&hl=en&gl=US