مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال ایران به همراه بدرقه این تیم جهت اعزام به المپیک توکیو 2020 در استادیوم بسکتبال آزادی تهران برگزار شد.

ویروس کرونا باعث شده بود تا المپیک 2020 توکیو نیز به تعویق بیفتد. اما با یک سال تاخیر تا چند روز دیگر شاهد برگزاری این مسابقات خواهیم بود و تیم ملی بسکتبال ایران با شایستگی تمام در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. هم گروه شدن با تیم‌های آمریکا، فرانسه و چک، فرصتی خواهد بود تا با کسب تجربه‌های مهم، شاهد درخشش تیم ملی بسکتبال ایران در این رقابت ها باشیم.

در ابتدای این مراسم از تیم سه نفره بسکتبال بانوان ایران تقدیر شد و به رسم یادبود هدایایی از طرف داریاهمراه، حامی مالی فدراسیون بسکتبال، به اعضای تیم و کادر فنی اهدا شد.

در ادامه رامین طباطبایی، رییس فدراسیون بسکتبال اظهار کرد: این دومین مرتبه است که تیم ملی بسکتبال ایران پس از انقلاب به المپیک صعود می کند و با برنامه ریزی و حمایت مناسب توانستیم به المپیک توکیو صعود کنیم.وی ادامه داد: گروه بسیار سختی داریم اما ملی پوشان تمام تلاش خود را خواهند کرد و امیدوار به شکوفایی بسکتبال ایران در آینده هستیم.

پس از صحبت‌های مدیرعامل محترم هلدینگ مات و مدیر بازاریابی شرکت داریاهمراه،
و همچنین برگزاری جلسه پرس ‌و پاسخ سر مربی تیم ملی  با اصحاب رسانه، ویدئویی که در آن عموم مردم با امضا کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران برای تیم ملی بسکتبال آرزوی موفقیت می‌کردند، در سالن پخش شد. سپس از کاپیتان تیم‌ ملی بسکتبال ایران صمد نیکخواه بهرامی که به عنوان پرچم‌دار کاروان المپیک ایران در رقابت‌های المپیک توکیو 2020 انتخاب شده است، دعوت شد و این پرچم به ایشان اهدا گردید.
این مراسم توسط شرکت داریا همراه، حامی مالی فدراسیون،  برگزار گردید.